Strona główna Nowości Nowości Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi – prywatyzacja

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi – prywatyzacja

715
0

W dniu 9.05 br. w gmachu Sejmu RP odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Debatowano nad prywatyzacją mienia Skarbu Państwa w obszarze gospodarki żywnościowej, a zwłaszcza: Elewarr Sp. z o.o., Krajowej Spółki Cukrowej S.A., giełd i rynków hurtowych, stacji Hodowli i Unasienniania Zwierzą oraz Zakład Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno. Rozpatrzono odpowiedzi na dezyderat nr 1 w sprawie prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej „Polski Cukier” S.A. oraz na dezyderat nr 3 w sprawie prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej „Polski Cukier” S.A.

Rolnicy obawiają się, że przerwanie prywatyzacji wpłynie na podwyższenie cen zakupu akcji. Spodziewają się również tego, że nie zostaną uruchomione ponownie kredyty i tym samym spółka trafi na giełdę. Ministerstwo przyznaje, że zahamowanie prywatyzacji może wiązać się z aktualizacją wyceny akcji. Przewodniczący NSZZ RI ,,Solidarność’’ Jerzy Chróścikowski ,,liczy na to, że zaproponowane działania będą sprzyjały wstrzymaniu prywatyzacji, bowiem sektor rolno – spożywczy wymaga stabilizacji’’.

 

Poprzedni artykułZłoczew – protest rolników
Następny artykułCOPA – COGECA – ,,Łańcuch żywnościowy’’
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj