Strona główna Aktualności Komisja opublikowała rozporządzenie ws. środków wsparcia rynku wieprzowiny

Komisja opublikowała rozporządzenie ws. środków wsparcia rynku wieprzowiny

675
0

Komisja Europejska opublikowała 29 marca br. rozporządzenie przyjmujące nadzwyczajne środki wsparcia rynku wieprzowiny w Polsce (Dz. U. L 95 z 29.03.2014 r., str. 24). Rozporządzenie weszło w życie w dniu następującym po publikacji.


Wsparcie w ramach rozporządzenia KE przysługuje producentom wieprzowiny z obszarów objętych restrykcjami z powodu wykrycia afrykańskiego pomoru świń u dzików w Polsce. Kwalifikują się zwierzęta ubite od 26 lutego 2014 r. do 25 maja 2014 r., z obszaru objętego, w dniu dostarczenia ich do ubojni, restrykcjami. Polska jest uprawniona do przyznawania pomocy w odniesieniu do świń o masie od 50 kilogramów oraz macior mających prosięta, co najmniej raz, o masie od 160 kilogramów, pod warunkiem ich uboju i wprowadzenia do obrotu pozyskanego z nich mięsa i jego produktów, zgodnie z odpowiednimi przepisami weterynaryjnymi. Rekompensatę ustalono na 35, 7 EUR na 100 kg masy tuszy, przy czym wsparcie dla zwierząt o masie tuszy powyżej 100 kg nie może przekroczyć tej kwoty. W przypadku tusz ważących mniej niż 100 kg, kwota wsparcia będzie odpowiednio redukowana. Pomoc będzie przyznawane do maksymalnie 20 tys. ton wieprzowiny.

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) NR 324/2014


Poprzedni artykułCopa-Cogeca opublikowała szacunki dotyczące roślin oleistych w UE-28 na rok gospodarczy 2014/15, ukazujące pozytywne perspektywy
Następny artykułStrefa z ograniczeniami w związku z ASF zmniejszona, ale będzie obowiązywać do końca 2017 roku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj