Strona główna Aktualności Komisja Nadzwyczajna nadal lekceważy Związki Zawodowe

Komisja Nadzwyczajna nadal lekceważy Związki Zawodowe

657
0

7.05 br. w Senacie RP odbyło się Posiedzenie Prezydium Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu zabezpieczenia społecznego. Na spotkanie zaproszone zostały związki zawodowe, których obecność była pominięta na posiedzeniu I komisji. Również NSZZ RI ,,Solidarność’’ nie otrzymała wcześniej zaproszenia do uczestnictwa w posiedzeniu.

 

Organizacje związkowe usilnie próbowały zabrać głos w aktualnym temacie dotyczącym emerytur rolniczych. Niestety, nikt z przedstawicieli związków nie został dopuszczony do udzielenia głosu. Jest to haniebne zachowanie i decyzja Komisji. Na postulat posła Roberta Telusa, który ubiegał się o dopuszczenie przedstawicieli rolników do udziału w dyskusji, wniosek został przez Komisję odrzucony. W związku z zaistniałą skandaliczną sytuacją, wyrażamy swoje oburzenie i protest z powodu braku jakichkolwiek konsultacji z rządem oraz Komisją Nadzwyczajną.

Apelujemy zatem do wszystkich rolników o czynny udział w proteście, który rozpocznie się w dniu 11.05 br., podczas którego prawdopodobnie odbędzie się głosowanie w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego.

Poprzedni artykułProtest głodowy w Siedlcach
Następny artykułApel do rolników
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj