Strona główna Aktualności KOMISJA DIALOGU lub KONWÓJ PREMIERA

KOMISJA DIALOGU lub KONWÓJ PREMIERA

587
0

Szanowni Państwo,

popieramy decyzję Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego NSZZ RI „Solidarność” o zorganizowaniu w dniu 14 marca 2013r. ogólnopolskiej akcji protestacyjnej rolników, przeciw brakowi dialogu Rządu RP ze środowiskiem rolniczym i nierealizowaniu jego postulatów. NSZZ RI „Solidarność” zabiegał bezskutecznie o rozmowę z Panem Premierem. Link: http://www.solidarnoscri.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=936:pismo-nszz-ri-solidarno-do-premiera-rp-w-zwizku-z-brakiem-dialogu-spoecznego .


Zdaniem Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego powołanie Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa mogłaby w przyszłości zapobiegać powstawaniu napięć społecznych w obszarze wsi i rolnictwa. Przypomnijmy, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zadeklarowało wsparcie dla działań organizacji rolniczych w sprawie utworzenia Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa (dop. Komunikat MRiRW oraz MKPRWZ podpisany w Szczecinie w dniu 30.01.2013 r.). Tymczasem Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, p. Donald Tusk nie rozumie wagi i skali problemów polskiej wsi, o czym może świadczyć Jego postawa wobec rolników zrzeszonych w NSZZ RI „Solidarność”. Pragniemy podkreślić, iż wiele spraw związanych z rozwojem polskiego rolnictwa dalece wykracza poza kompetencje Ministra Rolnictwa. Konieczne jest zaangażowanie Premiera Rządu.

Szanowni Państwo,

wśród wielu środowisk nastąpiło poruszenie z chwilą, gdy Pan Premier Donald Tusk zapowiedział „gospodarski objazd” po Polsce. Nie słowami, a obrazowo pragniemy Panu Premierowi zaoferować naszą pomoc: Panie Premierze! Może Pan liczyć na KONWÓJ POLSKIEGO ROLNIKA. Jesteśmy do Pańskiej dyspozycji na drogach krajowych i lokalnych. Z jednym zastrzeżeniem, iż nasza oferta nie obejmuje autostrad. Możemy spotykać się przy zjazdach.

Komitet Protestacyjny Rolników

Województwa Zachodniopomorskiego

Poprzedni artykułKOMUNIKAT – akcja protestacyjna w Płocku
Następny artykułPetycja rolników do Premiera RP uczestniczących w proteście 14 marca 2013 r. w Zamościu
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj