Strona główna Nowości Nowości Komisarz Ciolos: Możliwe wsparcie dla rolników

Komisarz Ciolos: Możliwe wsparcie dla rolników

671
0

„Jestem przekonany, że sektor rolny jest w stanie szybko przestawić się na nowe rynki zbytu i wykorzystać nowe możliwości” – mówi unijny komisarz ds. rolnictwa Dacian Cioloș i przypomina, że w ramach Wspólnej Polityki Rolnej dostępna jest również rezerwa kryzysowa. Deklaracja Daciana Cioloșa ma związek z rosyjskim embargiem na produkty rolne pochodzące z Unii Europejskiej. Jego oświadczenie dostępne poniżej.

„Rozumiem obawy wyrażane przez przedstawicieli unijnego sektora rolnego. Chciałbym podkreślić, że Wspólna Polityka Rolna dysponuje nowoczesnymi narzędziami, aby w razie konieczności sprostać takim wyzwaniom, m.in. już dostępną rezerwą kryzysową. Jestem przekonany, że nasz prężny sektor rolny jest w stanie szybko przestawić się na nowe rynki zbytu i wykorzystać nowe możliwości. Aby ta zmiana przebiegła sprawnie, niezbędne będzie wsparcie, co wymaga wspólnej reakcji UE. 

Rozmawiałem już z europejskimi ministrami rolnictwa, a w szczególności z ministrem rolnictwa Włoch, który to kraj aktualnie sprawuje prezydencję w Radzie. Obecnie najważniejsze jest, abyśmy reagowali w sposób proporcjonalny i szybki, w miarę potrzeb.

Jak zawsze w tego typu sytuacjach, nakazałem podległym mi służbom powołanie grupy zadaniowej, która przeanalizuje potencjalne skutki embarga dla poszczególnych sektorów i oceni, w jaki sposób możemy skutecznie pomóc i gdzie to wsparcie jest potrzebne. Ponadto, Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa KE zorganizuje w najbliższy czwartek spotkanie ekspertów wysokiego szczebla ds. rolnictwa ze wszystkich państw członkowskich”.

 

źrodło: KE

Poprzedni artykułLato wiejskich dzieci 2014 – fotorelacja ze Szklarskiej Poręby ( turnus 15.07 – 28.07.2014)
Następny artykułRozpoczęła pracę grupa zadaniowa ds. rosyjskich sankcji
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj