Strona główna Aktualności Komentarz NSZZ RI "SOLIDARNOŚĆ" w związku z konferencją prasowa ministra rolnictwa

W dniu 23.03.2015 roku odbyła się zapowiedziana konferencja prasowa ministra rolnictwa Marka Sawickiego dotycząca realizacji postulatów rolniczych.

NSZZ RI „Solidarność” z przykrością stwierdza,że minister Marek Sawicki przedstawił tylko kolejne deklaracje, które w żaden sposób nie rozwiązują rolniczych problemów i mają charakter działań pozorowanych. NSZZ RI „Solidarność” co najmniej od 7 lat domaga się też powołania Trójstronnej Komisji Rolniczego Dialogu Społecznego natomiast dopiero w dniu 23.03.2015 roku został zaprezentowany projekt ustawy o Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego w Rolnictwie.

Nie możemy mówić o zrealizowaniu rolniczych postulatów skoro kolejne projekty ustaw leżą w Sejmie, a rząd nie przedstawił nawet swojego stanowiska w tej sprawie, czego przykładem jest brak stanowiska rządu do poselskiego projektu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Działania ministra rolnictwa są więc niestety nadal tylko deklaratywne.  Dlatego też protesty rolnicze są uzasadnione. Nadal bowiem oczekujemy na wypracowanie przez rząd konkretnych rozwiązań systemowych.

Poprzedni artykuł„Weekendowa” Akademia Samowystarczalności na rolniczym miasteczku
Następny artykułNasza Ziemia – luty/marzec 2015