Strona główna Aktualności Komentarz NSZZ RI „Solidarność” po pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o kształtowaniu...

Komentarz NSZZ RI „Solidarność” po pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego

W dniu dzisiejszym podczas posiedzenia połączonych Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji ds. Unii Europejskiej odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego (druk 3109).

Skandalem jest, że pomimo podpisanych w 2013 roku porozumień z protestującymi w Szczecinie rolnikami do tej pory Rząd nie opracował rozwiązań prawnych uszczelniających obrót ziemią rolną. Niewątpliwym skandalem jest też fakt, że nie przygotował nawet stanowiska w tej sprawie do przedłożonego poselskiego projektu ustawy.

Brak stanowiska rządu świadczy o tym, że rząd nadal prowadzi tylko pozorowane i przeciągane w czasie działania i nie chce przyśpieszyć prac legislacyjnych, które mogłyby doprowadzić do przyjęcia rozwiązań ustawowych uszczelniających proces obrotu ziemią rolną. Stąd też widać wyraźnie, że protesty rolnicze oraz zgłaszane w czasie nich postulaty są jak najbardziej zasadne.

Poprzedni artykułW Sejmie ruszają prace nad ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego i ustawą Prawo łowieckim
Następny artykułStanowisko Sejmiku Województwa Łódzkiego ws. poparcia rolniczych protestów