Strona główna Aktualności Kolonie letnie dzieci

Kolonie letnie dzieci

785
0

Tegoroczne wakacje uznać można za oficjalnie otwarte. Najmłodsi beztrosko korzystają z letniej swobody długo wyczekiwanego odpoczynku od szkolnych obowiązków. Pierwsze turnusy kolonii już wystartowały – młodzież aktywnie wypoczywa w Zakopanem, Sarbinowie, Stegnie, Nowym Dworku oraz w Pogorzelicy.

Atrakcji wakacyjnych jest mnóstwo. W minioną sobotę, 30 czerwca pierwsza grupa dzieci udała się do Zakopanego. Organizatorzy zadbali o bogaty program wypoczynku – dzieci udadzą się na całodzienną wycieczkę autokarową na Słowację. Będzie tam okazja do zwiedzenia najpopularniejszych miejsc turystycznych leżących przy granicy Polski – Tatrzańskiej Łomnicy, Poprad czy Słowackiego Krasu. Ciekawie zapowiada się także objazdowa wycieczka autokarowa pod znakiem „Zabytków i architektury sakralnej Zakopanego”. Młodzież zobaczy kaplicę na Jaszczurówce, Stary Kościółek i cmentarz na Pęksowym Brzysku, a także Sanktuarium na Krzeptówkach. W wycieczkowy program kolonii wpisana jest również wizyta w Murzazichle, na Gubałówce oraz w Butorowym Wierchu. Po tak bogatej dawce historycznej wiedzy dzieci będą miały okazję wykazać się umiejętnościami tanecznymi oraz sportowymi, a miłym zakończeniem dnia będzie na pewno relaks przy ognisku z kiełbaskami.

Młodzież wypoczywająca w klimacie morskim zwiedzi Kołobrzeg – port, Pomnik Zaślubin z Morzem, Western City w Zielenienie oraz przeniesie się do krainy Dzikiego Zachodu. Ponadto piesze wycieczki zaprowadzą młodych podróżników do Chłopów i Gąsek, gdzie zwiedzać będą latarnię morską oraz rybacką osadę. Jest również wygospodarowany czas dla młodzieńczej rekreacji – plażowanie, kąpiele morskie, zajęcia sportowe, pokazy mody, karaoke, neptunalia czy muzyczne ogniska – to tylko część zapowiedzianych atrakcji.

Przygód nie zabraknie i w Pogorzelicy – tutaj planowana jest wycieczka do Świnoujścia, Kołobrzegu oraz Międzyzdrojów. W programie organizatorzy przewidzieli rejs statkiem po morzu, zwiedzanie latarni morskiej, wycieczki rowerowe oraz to, co młodziez lubi najbardziej – wycieczki rowerowe, strzelanie z łuku, zwinnościowy tor przeszków, plażowanie, sykoteki oraz konkursy z nagrodami.

Kolonie w Nowym Dworku oferują wycieczkę autokarową do Berlina, podczas której dzieci zwiedzą miasto spacerując po Placu Żandarmerii, Unter den Linden z szeregiem wspaniałych budowli: Katedra św. Jadwigi, Neue Wache, Uniwersytet Humbolta, Biblioteka Pruska, Opera, Stary Pałac i Pomnik Fryderyka Wielkiego. W dalszej części młodzież obejrzy Bramę Brandenburską, Reichstag, Pałac Charlottenburg, kościół Pamięci – okolice dworca ZOO, Potsdamer Plac, fragmenty muru berlińskiego, Pomnik holocaustu. Ponadto zaplanowano również wycieczkę do Świebodzina i Paradyża, gdzie znajduje się Klasztor Cysterski.

Naszym najmłodszym życzymy ciekawie spędzonego czasu, wyniesienia jak najwięcej wiedzy z historycznego zwiedzania, wakacyjnego relaksu z dala od stresu szkolnego i mnóstwa niezapomnianych wrażeń i przygód. Dla wielu z nich to pierwszy taki wyjazd w życiu.

Poprzedni artykułNasza Ziemia – czerwiec
Następny artykułPróba wrogiego przejęcia polskich zakładów?
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj