Strona główna Aktualności Kolonie dla dzieci rolników 2022 – Gdynia 04.07-12.07.2022

Kolonie dla dzieci rolników 2022 – Gdynia 04.07-12.07.2022

755
0

W dniach od 4 lipca do 12 lipca 2022 r. w Ośrodku Wypoczynkowym  „Razem nad Morzem” w Gdyni wypoczywały dzieci rolników z województwa śląskiego w ramach akcji kolonii letnich zorganizowany przez NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS.

Organizacja wypoczynku letniego w formie kolonii w 2022 roku z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, dla dzieci i młodzieży rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego, urodzonych od 01 stycznia 2006 roku do 31 grudnia 2017 roku został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 950,00 zł na każdego uczestnika.

Podczas turnusu odbyła się wycieczka do Gdańska, w programie był m.in. koncert organowym w katedrze Oliwskiej, dzieci zwiedziły Bazylikę Mariacką oraz kościół św. Brygidy, gdzie znajduje się ołtarz z bursztynów. Uczestnicy zwiedzili również Stare Miasto, Żuraw Gdański oraz Stadion Arena Gdańsk. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach edukacyjnych w Centrum Nauki Experyment.

Kolejna wycieczka odbyła się do Sopotu na rejs statkiem oraz spacer po sopockim molo oraz promenadzie.

Kolejną atrakcją były zajęcia w Aquaparku w Redzie.

Podczas turnusu koloniści poznawali również okolice Gdyni, podziwiano Klify Orłowskie, zwiedzano port oraz podziwiano okręt „Dar Pomorza” oraz „Błyskawica”.

Odbywały się spacery brzegiem morza, gry i zabawy na plaży oraz kąpiele w morzu, a także liczne zajęcia ruchowe, zabawy i konkursy.

 

Poprzedni artykuł10 przykazań jak postępować, by chronić pszczoły – „Pszczoła Bohater”
Następny artykułKolonie dla dzieci rolników 2022 – Zakopane 09.07-17.07.2022
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj