Strona główna Aktualności Kolonie dla dzieci rolników 2021 – Turnus 07.07-17.07.2021

Kolonie dla dzieci rolników 2021 – Turnus 07.07-17.07.2021

702
0

W dniach od 07.07 do 17.07.2021 r. w Ośrodku „Razem nad Morzem” w Gdyni odpoczywały dzieci rolników w ramach akcji kolonii letnich zorganizowany przez NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS.

Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży w formie kolonii w 2021 r. został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

W Gdyni w ośrodku „Razem nad Morzem” wypoczywały dzieci z województwa łódzkiego.

Podczas wypoczynku stworzono kolonistom warunki do zdrowego i atrakcyjnego wypoczynku z zachowaniem reżimu sanitarnego. W ramach rozwijania aktywności ruchowej i promocji zdrowia odbyły się spacery brzegiem plaży, a szczególnie spacer po Molo Orłowskim i zwiedzanie Domku Żeromskiego. Nie zabrakło również konkurencji sportowych rozgrywanych tylko w grupach.

Przeprowadzano kąpiele w morzu i plażowanie oraz zabawy na plaży. Wdrażano do hartowania organizmu. Była pogadanka na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie pandemii oraz zdrowego stylu życia.

Rozwijano umiejętności ruchowe i taneczne. Zajęcia taneczne- prowadzone były przez wychowawców z kwalifikacjami w zakresie wychowania fizycznego i zdrowotnego. Zorganizowano grupowe turnieje kolonijne jak: turniej tenisa stołowego, turniej gier stolikowych oraz rozgrywki w piłkę siatkową.

Przygotowano ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zorganizowano występy grupowe przy akompaniamencie gitary. Rozwijano umiejętności artystyczne oraz wzmacniano poczucie własnej wartości.

Odbyła się również wycieczka krajoznawczo- turystyczna Gdynia- Hel. Na Skwer Kościuszki w Gdyni dojechaliśmy trolejbusem. Zwiedzaliśmy Przystań Żeglugi Morskiej i o godzinie 10:00 wypłynęliśmy katamaranem „Agat” do helu. Rejs trwał ponad godzinę. W tym czasie podziwialiśmy panoramę Gdyni. Przeszliśmy bulwarem nadmorskim, docierając do gotyckiego kościoła-najstarszego zabytku Helu i Muzeum Rybołówstwa. Godzinną drogę z Helu do Gdyni również pokonaliśmy katamaranem „Agat”. Następnie zwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie, gdzie mieliśmy okazję obejrzenia wielu ciekawych gatunków ryb, płazów oraz gadów. Ze Skweru Kościuszki do naszego ośrodka wróciliśmy trolejbusem.

Zorganizowano całodniową wycieczkę krajoznawczo – turystyczną Gdynia- Gdańsk- Sopot. W Gdańsku, wspólnie z przewodnikami, mieliśmy okazję podziwiania oraz poznania historii Starego Miasta, Głównego Miasta, Bazyliki Mariackiej, Ratusza oraz Wyspy Spichrzów. Duże wrażenie zrobiła na nas Fontanna Neptuna. Następnie przejechaliśmy na Westerplatte- tam czekali na nas przewodnicy, który wprowadziła nas w tajniki tego miejsca. Koloniści dowiedzieli się wielu ciekawostek na jego temat. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Sopot. Zwiedzaliśmy tam molo, Krzywy Domek. Poznaliśmy wiele walorów tego urokliwego miasta.

Koloniści mieli okazję uczestniczyć w zabawach i doświadczeniach w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Poznali różne zjawiska przyrodnicze, fizyczne, chemiczne na stanowiskach naukowych i uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy.

Poprzedni artykułNasza Ziemia – wydanie rocznicowe
Następny artykułKolonie dla dzieci rolników 2021 – Turnus 12.07-22.07.2021
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj