Strona główna Aktualności Kolejna odmiana soi GMO – już dostępna w sprzedaży

Kolejna odmiana soi GMO – już dostępna w sprzedaży

676
0

Jak donosi Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa, Komisja Europejska wypuściła na rynek w obrębie UE kolejną odmianę soi modyfikowanej genetycznie – MON87701 – (FAPA/FAMMU). Produkcją tej odmiany zajmuje się amerykański koncern Monsanto.

Zgoda na produkcję została wydana przez Komisję Europejską z końcem czerwca br. Obejmuje ona stosowanie soi m.in. w żywności i paszy, natomiast nie dotyczy uprawy. Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) soja jest definiowana jako bezpieczna dla ludzi i zwierząt.

Monsanto powinien dokonywać składania corocznych sprawozdań z realizacji działań przewidywanych w monitorowaniu skutków dla środowiska. Zezwolenie na obrót będzie obowiązywać przez 10 lat. Polski parlament wykonuje prace nad nowelizacją ustawy o paszach. Projekt ten, przygotowany przez PO zakłada wydłużenie moratorium na zakaz stosowania ww. pasz do 1 stycznia 2017 roku.

źródło: PPR

Poprzedni artykułPomoc krajowa dla poszkodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
Następny artykułSporne kwestie limitowanego cukru
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj