Strona główna Nowości Nowości Końca obniżek cen mleka nie widać. Stawki wypłacane za mleko w ubiegłym...

Końca obniżek cen mleka nie widać. Stawki wypłacane za mleko w ubiegłym miesiącu znów spadły. Sytuacja na rynku mleka staje się coraz trudniejsza.

713
0

Jak wskazują dane GUS–u, średnia cena mleka w Polsce wyniosła w marcu 2016 r. 105,89 zł/hl. Cena białego surowca była niższa o 3,3 proc. od wypłacanej rolnikom w poprzednim miesiącu i aż o 12,5 proc. niższa od ceny jaką oferowały mleczarnie w analogicznym okresie 2015 r.

Najwyższą cenę odnotowano w województwach:
• Podlaskim – 114,60 zł/hl
• Lubuskim – 112,50 zł/hl
• Dolnośląskim – 110,57 zł/hl

Najniższe stawki wypłacano w województwach:
• Łódzkim – 96,92 zł/hl
• Świętokrzyskim – 97,47 zł/hl
• Podkarpackim – 99,07 zł/hl

Według danych z poprzedniego miesiąca, średnia cena mleka już w pięciu województwach spadła poniżej 1 zł/l surowca. Ceny z miesiąca na miesiąc są coraz niższe, nie dając tym samy nadziei na poprawę sytuacji w najbliższym czasie.

Zniesienie kwot mlecznych przyniosło o wiele bardziej katastrofalne skutki niż można było sobie wyobrazić. Przy braku odpowiedniej polityki rynkowej, wpływającej na regulację podaży surowca, rentowność produkcji mleka staje się coraz bardziej zagrożona.

www.farmer.pl

Poprzedni artykułPosiedzenie Prezydium Copa Cogeca w Brukseli
Następny artykułNabór Wniosków o przyznanie wsparcia na "Modernizację gospodarstw rolnych" do 29 kwietnia br.
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj