Strona główna Aktualności Interwencja NSZZ RI „Solidarność” ws. sytuacji na rynku zbóż

Interwencja NSZZ RI „Solidarność” ws. sytuacji na rynku zbóż

1836
0
Corn in bloom

W dniu 8 czerwca br. Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Tomasz Obszański skierował pismo do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka ws. sytuacji na rynku zbóż.

NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” z wielkim niepokojem przygląda się sytuacji dotykającej polskich rolników, którzy mają trudności ze sprzedażą zmagazynowanej kukurydzy i pszenicy. Podmioty skupowe znacząco ograniczyły podaż tłumacząc się brakiem powierzchni magazynowej.

Otrzymujemy alarmujące informację od rolników, iż sytuacja ta spowodowana jest napływem taniego zboża z Ukrainy, dlatego też mamy uzasadnione obawy, że taki stan rzeczy doprowadzi do dodatkowych spadków cen polskich wysokojakościowych zbóż, co w rezultacie spowoduje deficyt miejsc składowania tegorocznych zbiorów.

Poprzedni artykułKrajowe Dni Pola 2022
Następny artykułInterwencja NSZZ RI „Solidarność” na rynku trzody chlewnej
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj