Strona główna Aktualności Informacja z prac Prezydium Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej – Okręg Siedlecki

Informacja z prac Prezydium Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej – Okręg Siedlecki

601
0

Prezydium mazowieckiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”  w Subregionie Siedleckim prowadziło konsekwentnie prace dotyczące umacniania i rozszerzania naszych struktur związkowych. Było szereg spotkań i przygotowano zebrania – odnawiające struktury Gminne Związku:

– w Gminie Wiśniew – na dzień 02.06.2013r – g. 13.00;

– w Gminie Mordy – na dzień 09.06.2013 r. – g. 12.00

W dniu 17.06 2013 roku zaplanowaliśmy wycieczkę i piknik w Serpelicach nad Bugiem. Wyjedziemy z Siedlec o g. 9.30 . O g. 11.00 będziemy uczestniczyć w naszej Mszy św. w kościele w Knychówku/ Diecezja Drohiczyńska/.  Potem odwiedzimy kolejno: zespół Pałacowy w Korczewie; Góry (vis avis Drohiczyna); Drażniew; Mężenin; Klimczyce; Kózki; Mierzwice;  Zabuże; Klepaczew – kończąc to wszystko piknikiem w Serpelicach. Poznamy bliżej wspaniałą przyrodę  i zabytki Obszaru Nadbużańskiego. Wyjazd ma również charakter integracyjny. Uczestniczyć w nim będą Związkowcy z rodzinami.

Przygotowujemy z powołanym spontanicznie Komitetem Organizacyjnym  – „Marsz w obronie życia i obronie TV „Trwam””. Odbędzie się on w dniu 26.05 – niedziela. O g. 11.00 JE Ks Bp Ordynariusz prof. Dr hab. Zbigniew Kiernikowski odprawi w naszej intencji uroczystą Mszę św.

Spod Katedry ulicami Siedlec wyruszy MARSZ. Będziemy tam z transparentami i naszymi flagami.

Nasze służby będą czuwały nad właściwą organizacją i przebiegiem manifestacji.

W dniu 12 maja br mazowieccy Związkowcy spotkali się w miejscowości Wiśniew k/ Siedlec. To spotkanie miało na celu czczenie 32 rocznicy rejestracji naszego NSZZ RI „Solidarność”.

Uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej przez miejscowego Proboszcza ks. Krupę. Po jej zakończeniu wzięliśmy udział w uroczystym Nabożeństwie Majowym. Modliliśmy się dziękując Bogu za Nasz Związek i polecając jego dalszą Misję i działalność Królowej Podlasia i Polski.

Po nabożeństwie spotkaliśmy się w radosnym majowym nastroju na pikniku – naszej związkowej Majówce. Wspominaliśmy działalność w trudnych latach ; rozmawialiśmy o planach i dalszej działalności. Wystąpili na tym spotkaniu:

Stefan Szańkowski – przewodniczący Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „S” na Mazowszu;

Marek Boruc – wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „S” na Mazowszu;

Zenon Borkowski – pełnomocnik Związku – organizujący struktury nasze w powiecie

siedleckim;

Atmosfera spotkania była bardzo dobra; co napawa optymizmem – biorąc pod uwagę tak znaczący wzrost zainteresowania i bieżącej aktywności w subregionie Siedleckim.

W dniach 11 i 12 maja uczestniczyliśmy w spotkaniach otwartych z  posłami i senatorami PiS tj. p. Beatą Szydło – Wiceprezes PiS, p. Senatorem W. Kraską i Posłem Krzysztofem Tchórzewskim.

Takie spotkania miały miejsce w Mińsku Maz. ; Łosicach; Siemiatyczach i Radzyniu Podl. P. Szydło prezentowała program PiS i odpowiadała na wiele trudnych pytań o Polsce i współczesnych rządach i polityce. Nasi członkowie byli bardzo aktywni w dyskusji. Były to udane , szczere dyskusje . Cieszy nas wiosenna ofensywa PiSu.

Poprzedni artykułUroczystości z okazji XXXII Rocznicy Rejestracji NSZZ RI ,,Solidarność''
Następny artykułKOMUNIKAT w sprawie kredytów preferencyjnych na zakup ziemi
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj