Ze względu na nieobecność większości członków rady (brak qworum), przewodniczący odstąpił od zgłoszonego wcześniej programu posiedzenia i przedstawił bieżące działania.
Po przesłanym na ręce Prezydenta RP i Premiera Rządu RP apelu rolników z konferencji „Środowisko wiejskie i rolnictwo świętokrzyskie w perspektywie 2014-2020” organizowanej przez związek w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Kalkowie-Godowie na adres przewodniczącego wpłynęły pisma z Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Urzędnik kancelarii Prezydenta RP uprzejmie informuje, że Pan Prezydent jest poinformowany o sytuacji na polskiej wsi i w związku z tym zaprasza na stronę internetową kancelarii do zapoznanie z działaniami prezydenta w tym temacie. Urzędnik kancelarii PRM bezceremonialnie kieruje apel rolników do MRiRW aby tam szukać odpowiedzi. Odpowiedź z MRiRW podpisał osobiście minister Nalewajk i jest w miarę wyczerpująca ale nic nowego nie wnosząca do oficjalnej propagandy „rządowej”. Komentarz członków rady był jednoznacznie negatywny do treści i formuły traktowania polskiego rolnictwa a zwłaszcza rolników indywidualnych.
Przewodniczący przedstawił program działań dla przeprowadzenia serii zjazdów sprawozdawczo-wyborczych organizacji gminnych, powiatowych i wojewódzkiego w związku z upływającą kadencją władz związkowych. Ze względu na brak qworum nie doszło do wyboru komisji organizacyjno – zjazdowej i przegłosowania przedstawionego regulaminu działania tej komisji. Podstawowe dokumenty zjazdowe ( regulamin do dalszych konsultacji, druki protokółów zjazdowych, ordynacja wyborcza, statut związku) zostały przekazane obecnym na radzie do dalszych czynności w swoich organizacjach.
Członkowie rady udzielili rekomendacji dla Kol. Wiśniosz Kazimierz do składu Powiatowej Rady Zatrudnienia w Busku – Zdroju, kol. Ryszard Szeląg do składu Powiatowej Rady Zatrudnienia w Sandomierzu i kol. Marian Stępień do powiatowej Rady Zatrudnienia w Staszowie. Ponadto kol. Wiśniosz Kazimierz w imieniu rolników plantatorów ogórków gruntowych z rejonu Busko – Zdrój zwrócił się do Rady Wojewódzkiej z prośbą o pomoc odzyskania należnej rekompensaty za utracone plony w wyniku „afery e-coli” a której dysponentem była ARR w Kielcach i która celowym działaniem dezinformacyjnym , pozbawiła rolników (około 4 000 osób ) dochodów za utracone (niezebrane) zbiory ogórków gruntowych. Członkowie rady proponują wystąpienie na drogę postępowania sądowego i zgłoszenie do prokuratury okręgowej w Kielcach doniesienia o popełnieniu przez ARR w Kielcach, przestępstwa znacznej wartości na szkodę rolników plantatorów ogórków i w dalszej kolejności do sądu okręgowego (postępowanie komornicze wobec ARR w Kielcach i dyrektora agencji osobiście) o wydanie decyzji w formie wyroku. Ponieważ Rada Wojewódzka nie posiada osobowości prawnej, ten problem będzie przedstawiony na posiedzeniu Rady Krajowej do decyzji Rady Krajowej o udzialenie ograniczonej osobowości prawnej i pełnomocnictwa procesowego do dalszych działań prawnych w imieniu poszkodowanych rolników.
Na zakończenie członkowie rady zostali obdarowani pysznymi jabłkami od rolników z rejonu Sandomierza.