Strona główna Nowości Nowości Informacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5.12.2012...

Informacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5.12.2012 r.

592
0

5 grudnia br. w siedzibie Sejmu RP odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rozmowy dotyczyły rozpatrzenia wniosku w sprawie przyjęcia autopoprawki do inicjatywy ustawodawczej Komisji dotyczącej projektu ustawy o zmianie ustawy o rybactwie śródlądowym oraz ustawy o prawie wodnym. Temat ten referował poseł Zbigniew Babalski. Ponadto rozpatrzono pierwszą część sprawozdania Podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o środkach ochrony roślin. W tym temacie referował przewodniczący podkomisji, poseł Leszek Korzeniowski.

Według posła Zbigniewa Babalskiego po zaproponowanych poprawkach idea ustawy o zmianie ustawy o rybactwie śródlądowym oraz ustawy o prawie wodnym się nie zmienia. Autopoprawka została przyjęta.

Według posła Krzysztofa Jana Ardanowskiego w składzie Komisji pracującej nad rządowym projektem ustawy o środkach ochrony roślin muszą znajdować się organizacje rolnicze, ekologiczne oraz pszczelarskie. Ich członkowie powinni brać udział w pracach gremium. Pozostałe zmiany, jakie proponowano, dotyczyły kryterium rejestracji środków ochrony roślin. Postulowano o uzupełnienie o konieczność określenia czasu karencji i prewencji dla roślin, stosowanie środków ochrony roślin zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. W uzasadnieniu podano, iż niezastosowanie nowelizacji doprowadzi do bardzo istotnych zagrożeń w kontekście ekologicznym i bezpieczeństwa. W sumie zgłoszonych zostało 17 uwag i 2 ekspertyzy.

Poprzedni artykuł,,Dość wyprzedaży polskiej ziemi – polska ziemia w polskie ręce!''
Następny artykułInformacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6.12.2012 r.
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj