Strona główna Nowości Nowości Informacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20.03.2013...

Informacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20.03.2013 r.

640
0

20 marca  br. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rozpatrzono poselski projekt nowelizacji ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Projekt dotyczy zwiększenia kwoty rocznego limitu zwrotu tego podatku. Obecnie limit obliczany jest jako iloczyn: stawki zwrotu podatku, powierzchni użytków rolnych w posiadaniu lub współposiadaniu rolnika i liczby 86 (przyjęte zużycie oleju na 1 ha).Postawiono wniosek, aby zwiększyć tę liczbę do 126. Pierwsze czytanie projektu odbyło się 12 kwietnia 2012 r. podczas posiedzenia Sejmu. Następnie projekt trafił do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które 7 listopada 2012 r. wniosły o jego odrzucenie. Sejm zdecyduje o wniosku komisji w bloku głosowań.

Poprzedni artykułWspomnienie zimowiska 2013
Następny artykułSzkolenie „Główne rozwiązania proponowane w Projekcie BERAS Implementation służące poprawie stanu środowiska wód Bałtyku ”’ w Warszawie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj