Strona główna Nowości Nowości Informacja z posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi 6-7.11.2012

Informacja z posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi 6-7.11.2012

606
0

Komisje rozpatrywały sprawozdanie podkomisji nadzwyczajnej o przedstawionym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekcie ustawy o nasiennictwie (druk nr 176).

Do projektu zawartego w sprawozdaniu podkomisji Komisje przyjęły poprawkę do art. 104 ust. 1 pkt 1 polegającą na powrocie do brzmienia tego przepisu w wersji z przedłożenia z druku nr 176. Poprawka nie została przyjęta, co według opozycji kłóci się z zasadami rolników. Kwestie te wynikają z regulacji dyrektyw UE.

Komisje odrzuciły również poprawkę przewidującą niewpisywanie do krajowego rejestru odmian roślin genetycznie zmodyfikowanych. Poprawkę tę zgłoszono jako wniosek mniejszości.

Komisje będą kontynuowały rozpatrywanie sprawozdania podkomisji w dniu 7 listopada br.

W głosowaniu większością głosów ustawa o nasiennictwie została przyjęta.

Poprzedni artykułNSZZ RI ,,Solidarność'' wspiera młodych rolników w celu zapewnienia przyszłości europejskiego rolnictwa
Następny artykułPrzewodniczący NSZZ RI ,,Solidarność'' Jerzy Chróścikowski o Ośrodkach Doradztwa Rolniczego
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj