Strona główna Nowości Nowości Informacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Informacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

654
0

23 maja br. o godz. 10:00 odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odczytano i rozpatrzono rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o nasiennictwie. Uzasadnienie projektu przedstawił sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke.

Projekt dotyczy umożliwienia dokonania na wniosek zainteresowanego podmiotu, złożony w terminie do dnia 30 września 2013 r., wpisu do krajowego rejestru odmian roślin sadowniczych, które znajdowały się na liście odmian materiału szkółkarskiego CAC i dla których były sporządzone opisy odmian, bez przeprowadzania badań OWT (cech odmiany).

Komisja przyjęła poprawkę polegającą na przesunięciu proponowanego terminu na złożenie wniosku o wpis do rejestru na 30 września 2014 r.

W ramach spraw bieżących posłowie wnioskowali do Prezydium Komisji o to, by w porządkach dziennych kolejnych posiedzeń znalazły się informacje na temat: stanu wykorzystania środków na dopłaty do kredytów preferencyjnych dla rolnictwa,  dofinansowania z budżetu państwa kosztów udziału polskich organizacji rolniczych w ponadnarodowych organizacjach rolniczych w 2012 r., pomocy z budżetu państwa rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku klęsk żywiołowych w 2013 r., połowów na Morzu Bałtyckim oraz sytuacji armatorów rybackich.

 

źródło: sejm.gov.pl

Poprzedni artykułKomunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ w dniu 23 maja 2013 roku
Następny artykułInformacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj