Strona główna Aktualności Informacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 24.10.2012 r.

Informacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 24.10.2012 r.

621
0

24 października br. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tematem rozmów było rozpatrzenie projektu ustawy budżetowej na rok 2013 w zakresie rolnictwa i rozwoju wsi, rynków rolnych oraz rybołówstwa.

Według oszacowanego przez rządu budżetu ma być on większy o 3 miliardy złotych w porównaniu z rokiem ubiegłym. W opinii opozycji rozpatrzony budżet jest skrajnie niekorzystny dla rolnictwa. Rozdysponowane kwoty są nieproporcjonalne wobec wydatków przeznaczonych na różne projekty. Różnicę widać zwłaszcza w budżecie określonym dla oświaty, brakuje również uwzględnienia dopłat na paliwo oraz wyszczególnienia ustawy o ubezpieczeniach dla rolników. Istnieje zagrożenie pojawienia się w Polsce afrykańskiego pomoru świń. Opozycja widzi potrzebę również zwiększenia weterynaryjnego oraz zwrócenia uwagi na coraz częstszy problem fałszowania żywności. Obecnie przeprowadzane kontrole są niewystarczające. Pochylono się również nad dysponowaniem coraz mniejszymi zasobami budżetu krajowego przeznaczonymi na sektor rolny, a czerpanie ze środków unijnych. Określony przez rząd budżet nie jest satysfakcjonujący w pierwotnie określonym projekcie ustawy.

 

Poprzedni artykuł2013 rokiem eksportu polskiej żywności
Następny artykułMiejsce rolników w łańcuchu żywnościowym – do poprawki
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj