Strona główna Aktualności Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu RP

Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu RP

W czwartek, 12 listopada br., odbyły się 1. posiedzenia Sejmu i Senatu RP. Głównym punktem inauguracyjnego posiedzeń obu Izb było uroczyste ślubowanie. Parlamentarzyści wysłuchali również wystąpienia Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Natomiast 13 listopada br. Senat podjął m.in. uchwały w sprawie powołania komisji senackich oraz wyboru przewodniczących tych komisji.

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski został ponownie wybrany na funkcję przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Natomiast Przewodniczącym Komisji Środowiska został Senator Zdzisław Pupa.

Wczoraj, 16 listopada odbyło się zaprzysiężenie rządu. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał na stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela. Związek wyraża zadowolenie i liczy na dobrą współpracę, mając nadzieję, że problemy polskiego rolnictwa zastaną nareszcie zauważone i rozwiązane.

Na wczorajszym posiedzeniu w głosowaniu Sejm powołał składy osobowe komisji sejmowych.

Członkami Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi VIII kadencji Sejmu RP zostali posłowie związani z NSZZ RI „Solidarność” m.in.: Teresa Hałas, Jan Duda, Krzysztof Głuchowski, Ryszard Bartosik, Krzysztof Ardanowski, Piotr Polak, Leszek Galemba.

Na dzisiaj, 17 listopada br. zaplanowano inauguracyjne posiedzenia komisji, na których mają zostać wybrane ich prezydia.

Poprzedni artykułZADUSZKI CHŁOPSKIE
Następny artykułUroczystość otwarcia XXIV Targów Mleczarskich ,,Mleko-Expo2015”