Strona główna Aktualności III Krajowy Zjazd Programowy Delegatów NSZZ RI "Solidarność"

III Krajowy Zjazd Programowy Delegatów NSZZ RI "Solidarność"

W dniach 19-20 listopada 2013 roku w Falentach pod Warszawą odbył się III  Krajowy Zjazd Programowy Delegatów NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Podczas posiedzenia Zjazd przyjął Uchwałę Programową dotyczącą planu działalności Związku i priorytyetów na kolejne lata działalności a także podjął szereg uchwał dotyczących aktualnej sytuacji i problemów w rolnictwie. Podczas drugiego dnia, odbyło się międzynarodowe spotkanie rolników, podczas którego wraz ekspertami z Polski oraz goścmi m.in. z Finlandii i Włoch dyskutowano m.in. nad mechanizmami zarządzania ryzykami w rolnictwie. W Zjeździe udział wzięli delegaci związkowi z terenu całego kraju, sympatycy Związku, przedstawiciele Parlamentu, administracji rządowej władzy samorządowej oraz przedstawiciele innych organizacji rolniczych.

Spośród zaproszonych gości obecni byli: Posłowie na Sejm RP : Robert Telus i Piotr Polak, Zofia Szalczyk- wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Zbigniew Abramowicz – Dyrektor Departamentu Gospodarki Ziemią, Jarosław Wojtowicz – zastępca Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wiktor Sankiewicz – Dyrektor Oddziału Terenowego KRUS, Władysław Serafin – Prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Wiktor Szmulewicz – Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, Waldemar Broś – Prezes Zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich oraz prelegenci: dr Krzysztof Łyskawa z Katedry Ubezpieczeń Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, dr Marietta Janowicz-Lomott z Katedry Finansów Uniwersytetu Gdańskiego i ekspert Fundacji Wspierania Ubezpieczeń Wzajemnych a także – Paola Grossi- Dyrektor ds. Legislacyjnych z Confederazione Nazionale Coldiretti (COLDIRETTI) z Włoch oraz Juha Ruippo z MTK (Central Union of Agricultural Producers and Forest Owners) z Finlandii.

Poprzedni artykułIII Zjazd Programowy Delegatów NSZZ RI "Solidarność"
Następny artykułO Zjeździe Programowym NSZZ RI "Solidarność" w audycji dla rolników