Strona główna Nowości Nowości Europejskie organizacje ostrzegają przed planami narzucenia modelu kaskadowego w celu ustalenia...

Europejskie organizacje ostrzegają przed planami narzucenia modelu kaskadowego w celu ustalenia kolejności wykorzystywania drewna

670
0

Europejskie organizacje opublikowały dziś wspólne stanowisko przeciwne planom, według których wykorzystywanie drewna w konkretnej kolejności, zgodnie z modelem kaskadowym, byłoby obowiązkowe. Po raz pierwszy propozycja ta ujrzała światło dzienne w sprawozdaniu Parlamentu Europejskiego w sprawie biogospodarki dla Europy. Eurodeputowani wystąpili z wnioskiem o opracowanie instrumentu prawnego ustanawiającego model kaskadowy. W nowej europejskiej strategii leśnej zasugerowano również opracowania wytycznych dotyczących dobrych praktyk dla tego modelu.

W kaskadowym modelu drewno powinno być wykorzystywane w następującej kolejności: produkty drzewne, ponowne wykorzystanie, recykling, bioenergia i unieszkodliwienie. Oznacza to, że wykorzystanie do celów produkcji energii elektrycznej uznano za opcję najmniej wartościową. Zdaniem Copa Cogeca jest to nie do przyjęcia.

Komunikat Copa Cogecapdf

Poprzedni artykułCopa Cogeca w sprawie reformy unijnej polityki promocji
Następny artykułCopa-Cogeca żałuje, iż w czasie rozmów w sprawie klimatu w warszawie nie poczyniono postępów
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj