Strona główna Aktualności Euromanifestacja we Wrocławiu

Euromanifestacja we Wrocławiu

643
0

Euromanifestacja we Wrocławiu

17 września 2011 r. kilkadziesiąt tysięcy związkowców z 30 krajów protestowało we Wrocławiu, gdzie w piątek i sobotę obradowali ministrowie finansów UE, przeciwko polityce cięć związanej z kryzysem ekonomicznym. Przyjechali związkowcy m.in. z Hiszpanii, Norwegii, Niemiec, Portugalii, Węgier, Litwy, Słowenii czy Włoch. Organizatorem protestu była Europejska Konfederacja Związków Zawodowych. W manifestacji ze strony polskich związków uczestniczyły m.in. : OPZZ,  NSZZ „Solidarność” i NSZZ RI ”Solidarność” na czele z Przewodniczącym Jerzym Chróścikowskim a także  członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego.  Hasło demonstracji to „Tak dla europejskiej solidarności, miejsc pracy i praw pracowniczych! Nie dla polityki cięć!”.

Demonstranci o godzinie 13 wyruszyli spod Stadionu Olimpijskiego, pojawili się pod Halą Stulecia i przeszli do Rynku. Tam zaplanowano przemówienia szefów wszystkich związków, biorących udział w zgromadzeniu. Według szacunków policji, w manifestacji wzięło udział ok. 20 tysięcy osób. Organizatorzy podają, że było ich co najmniej 50 tys. Na transparentach widać było hasła, m.in. „Godna praca+godna płaca=godne życie” czy „Polityka wasza, bieda nasza”. Na manifestację przyjechali związkowcy z blisko 30 organizacji związkowych zrzeszonych w Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych.
{gallery}protest_wroclaw{/gallery}

 

Poprzedni artykułKomunikat w sprawie kryzysu warzyw
Następny artykułARiMR poręczy kredyty studentom
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj