Strona główna Aktualności EBC podał kurs wymiany do dopłat

EBC podał kurs wymiany do dopłat

770
0

Europejski Bank Centralny podał kurs wymiany, po jakim stawki płatności podawane w euro zostaną przeliczone na złotówki. Kurs ten wynosi 4.2288 zł.


Po wydaniu stsosownych rozporządzeń  przez ministra rolnictwa, znane będą wysokości stawek dopłat . Zostaną one przeliczone po kursie z 30 września. Kurs przeliczeniowy euro na złotówki dotyczący tych płatności określa Europejski Bank Centralny na ostatni dzień roboczy września przed 1 października, w tym roku był to 30 września.

 

Zgodnie z komunikatem ARiMR, szacowana Jednolita Płatność Obszarowa wyniesie 830,30 zł/ha.

Kurs przeliczeniowy w tym roku na poziomie 4,2288 zł jest wyższy o 0,12 zł w stosunku do roku ubiegłego (przy założeniu tej samej wysokości w euro). Jeśli jednak popatrzymy na kurs euro w przeciągu ostatniego miesiąca to jeszcze 6 września br. wynosił on 4,295 zł i była to najwyższa wartość kursu w miesiącu wrześniu. Najniższy wrześniowy kurs zanotowano w  dniu 19 września br. i wyniósł on 4,18 zł. Jeśli popatrzymy zaś na kształtowanie się kursu euro, biorąc pod uwagę okres od dnia 28 września 2012 roku ( po kursie wymiany z tego dnia naliczano płatności w roku ubiegłym) do 30 września br., najwyższy kurs zanotowano dnia 24 czerwca br. i wyniósł on 4,35 zł, natomiast najniższy kurs zanotowano 21 grudnia 2012 i wynosił on 4,0645 zł.

 

Kurs wymiany euroza okres 28.09.2012 – 30.09. 2013 – dane Europejskiego Banku Centralnego

Poprzedni artykułDeklaracja w sprawie tytoniu
Następny artykułKomisja Rolnictwa Parlamentu Europejskiego przegłosowała reformę WPR
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj