Strona główna Aktualności Dziś ostatni dzień negocjacji w sprawie realizacji postulatów

Dziś ostatni dzień negocjacji w sprawie realizacji postulatów

600
0

11 stycznia br. przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisali tylko częściowe ustalenia z rolnikami w sprawie większej kontroli obrotu ziemią. Ustalono, że do 18 stycznia br. prezes Agencji Nieruchomości Rolnych wyda stosowne rozporządzenie.

 

Przewodniczący Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego Edward Kosmal zapowiada, że protestujący rolnicy czekają dziś do północy na dokument realizujący ich postulaty.

Dotychczasowe działania nie wskazują jednak na chęć zażegnania konfliktu. Rolników bulwersuje m.in. decyzja podjęta wobec  dyrektora ANR oddziału szczecińskiego.

-Dyrektor ANR Adam Poniewski złożył dymisję, ale jednocześnie został zatrudniony na stanowisku kierownika do spraw organizacyjnych. Uważamy, że jest to zła decyzja, to łamie uzgodnienia. Również bulwersująca jest sprawa dwóch zastępców dyrektorów. Szczególnie tu chodzi o dyrektora w Koszalinie. Decyzje miały być podjęte przez pełniącego obowiązki, niestety takiej informacji nie mamy. Minister zapowiadał, że jest przeprowadzona w ANR kontrola. Rzeczywiście takiej kontroli nie było. Komitet czeka do 24 stycznia, zgodnie z umową podejmiemy decyzję, co dalej z akcją protestacyjną – powiedział Edward Kosmal.

Poprzedni artykułRolnicy Południa popierają protestujących Rolników Północy – PIKIETA W ŻYWCU
Następny artykułOdpowiedź Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na uchwały Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ skierowane do Premiera RP
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj