Strona główna Aktualności Dziś ostatni dzień negocjacji w sprawie realizacji postulatów

Dziś ostatni dzień negocjacji w sprawie realizacji postulatów

555
0

11 stycznia br. przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisali tylko częściowe ustalenia z rolnikami w sprawie większej kontroli obrotu ziemią. Ustalono, że do 18 stycznia br. prezes Agencji Nieruchomości Rolnych wyda stosowne rozporządzenie.

 

Przewodniczący Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego Edward Kosmal zapowiada, że protestujący rolnicy czekają dziś do północy na dokument realizujący ich postulaty.

Dotychczasowe działania nie wskazują jednak na chęć zażegnania konfliktu. Rolników bulwersuje m.in. decyzja podjęta wobec  dyrektora ANR oddziału szczecińskiego.

-Dyrektor ANR Adam Poniewski złożył dymisję, ale jednocześnie został zatrudniony na stanowisku kierownika do spraw organizacyjnych. Uważamy, że jest to zła decyzja, to łamie uzgodnienia. Również bulwersująca jest sprawa dwóch zastępców dyrektorów. Szczególnie tu chodzi o dyrektora w Koszalinie. Decyzje miały być podjęte przez pełniącego obowiązki, niestety takiej informacji nie mamy. Minister zapowiadał, że jest przeprowadzona w ANR kontrola. Rzeczywiście takiej kontroli nie było. Komitet czeka do 24 stycznia, zgodnie z umową podejmiemy decyzję, co dalej z akcją protestacyjną – powiedział Edward Kosmal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here