Strona główna Aktualności Dożynki Prezydenckie w Spale 2016

Dożynki Prezydenckie w Spale 2016

705
0
Dożynki Prezydenckie w Spale 2016

W dniach 10-11 września br. odbyły się Dożynki Prezydenckie w Spale. W uroczystościach wzięli udział – Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski, Z-ca Przewodniczącego Elżbieta Miziołek, członkowie Prezydium i Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” oraz członkowie Związku z całego kraju.

 

Podczas obchodów odbył się konkurs wieńców dożynkowych. Gościnnie wieniec przygotował również Nasz Związek, upamiętniając tym samym 35. rocznicę rejestracji NSZZ RI „Solidarność”. Wieniec został wykonany przez Panią Wiesławę Sołtysińską z Lubienia Kujawskiego. Uroczystą mszę świętą odprawił biskup diecezji łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba. Następnie Para Prezydencka wraz z korowodem dożynkowym przeszła na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie odbyła się ceremonia dożynkowa. W prezydenckim przemówieniu nie zabrakło podziękowań za trud, jaki co roku wkładają rolnicy z całego kraju w swoją pracę. Prezydent wspomniał również o projekcie ustawy, która ma zabezpieczyć rolników przed skutkami klęsk żywiołowych. Prezydent zaznaczył, że rozwój obszarów wiejskich to obecnie jeden z priorytetów polskiego rolnictwa . Zdaniem Prezydenta RP ważne są umiejętne połączenia modernizacji gospodarstw i ludowej tradycji. – Cały czas przychodzi na polską wieś nowe. Jeśli chodzi o uprawę roli, unowocześnianie produkcji, nowe możliwości, nowe drogi, powiększane gospodarstwa. Tradycja ducha jest jednak zachowana i za to jako prezydent Polski chcę podziękować – mówił Andrzej Duda.

Dożynki Prezydenckie w Spale 2016 Dożynki Prezydenckie w Spale 2016 Dożynki Prezydenckie w Spale 2016 Dożynki Prezydenckie w Spale 2016 Dożynki Prezydenckie w Spale 2016 Dożynki Prezydenckie w Spale 2016 Dożynki Prezydenckie w Spale 2016 Dożynki Prezydenckie w Spale 2016 Dożynki Prezydenckie w Spale 2016

Poprzedni artykułO specustawie dot. szczególnych rozwiązań związanych z wystąpieniem ASF na terytorium Polski
Następny artykułZmarł Paweł Kołpaczyński
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj