Strona główna Aktualności Dotacje na działania informacyjne o WPR

Dotacje na działania informacyjne o WPR

668
0

Komisja Europejska informuje o składaniu wniosków na rzecz działań informacyjnych odnoszących się do WPR. Nabór prowadzony jest na podstawie Rozporządzenia Rady (WE) z dnia 17 kwietnia 2000 roku. Wsparcie finansowe ze środków UE mają szansę uzyskać osoby prawne (organizacje rolnicze, media, ośrodki naukowe, organy władz publicznych), podejmujące działania informacyjne podkreślające rolę i przydatność WPR jako polityki wspólnotowej UE.

 

Warunkiem ma być ich terminowa realizacja od dnia 1 marca 2013 roku do dnia 28 lutego 2014 roku. Przeznaczony budżet w celu tegorocznego zaproszenia do składania wniosków wynosi 3 miliony euro. Wysokość wsparcia na dane działanie może wynieść od 100 tysięcy do 500 tysięcy euro. Wkład finansowy Komisji ograniczony jest do 50% łącznych kosztów kawalifikowalnych (w szczególnych wypadkach odsetek tego wkładu może być zwiększony do 75%).

Komisja Europejska dąży do przybliżenia wariantów reformy WPR. Wsparcie mogą uzyskać projekty zapewniające efektywniejsze społeczne zrozumienie WPR oraz prezentację wkładu tej polityki w rozwój inteligentnego, zrównoważonego wzrostu gospodarczego, sprzyjającego włączeniu społecznemu zgodnie ze strategią „Europa 2020”. W pierwszej kolejności będą również traktowane działania zwiększające świadomość na temat roli WPR w zapewnieniu zdrowej produkcji żywności wysokiej jakości, ochronę środowiska i rozwój obszarów wiejskich w UE, czy wzbudzające zainteresowanie opinii publicznej znaczeniem rolników, rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich dla społeczeństwa poprzez promowanie wielu ról rolnictwa.

Priorytetowo będą rozpatrywane projekty nowatorskie z dziedziny komunikacji społecznej mające charakter zintegrowany i i spory zasięg. Podejmowane kampanie informacyjne powinny gromadzić różnych partnerów i obejmować kilka działań komunikacyjnych lub narzędzi takich jak m.in. produkcja i dystrybucja materiałów multimedialnych, audiowizualnych, drukowanych; tworzenie narzędzi internetowych i portali społecznościowych, wydarzenia medialne; konferencje, seminaria i warsztaty, wydarzenia typu „wieś w mieście”, które pomagają w wyjaśnianiu ludności miejskiej znaczenia rolnictwa, wydarzenia typu „otwarte drzwi” mające na celu informowanie obywateli o roli rolnictwa; wystawy i punkty informacyjne.

Wnioski należy składać bezpośrednio do Komisji Europejskiej. Ostateczny termin mija 31.10.2012 roku.


źródło: MRiRW

Poprzedni artykułFirmy biotechnologiczne rezygnują z Europy
Następny artykułKongres Europejskich Rolników 2012
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj