Strona główna Aktualności Dary dla Polaków na Ukrainie

Dary dla Polaków na Ukrainie

699
0

Dary dla Polaków na Ukrainie

NSZZ RI „Solidarność” Lubelszczyzny już po raz kolejny przekazał około 1 tys. kg żywności dla Polaków zamieszkałych na Ukrainie. Tym razem obdarowanymi będą Polacy zamieszkujący miejscowości: Gródek Jagielloński, Lubień i Rutki. Po odbiór darów osobiście przyjechał ks. proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Krzyża w Gródku Jagiellońskim Michał Balcar oraz siostry zakonne Franciszkanki z Archidiecezji Lwowskiej.
Wśród darczyńców było wiele osób prywatnych z powiatu Krasnostawskiego, którzy w sposób spontaniczny włączyli się w akcję „Moja Paczka Na Kresy”. Do akcji przyłączyły się również zakłady pracy w tym: KSC – Cukrownia Krasnystaw, OSM w Krasnymstawie, hurtownia „ALFA” Krasnystaw, Zamojskie Zakłady Zbożowe w Zamościu, Lubella z Lublina, Herbapol Lublin oraz zakłady mięsne „Wierzejki” w Pudach koło Sokołowa Podlaskiego. Zebrane dary zostały przekazane przez Przewodniczącą NSZZ RI „Solidarność” woj. Lubelskiego Teresę Hałas – radną powiatu krasnostawskiego oraz sekretarza rady wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” Antoniego Skurę – radnego powiatu zamojskiego.

Poprzedni artykułKomunikat Copa-Cogeca
Następny artykułPosiedzenie Prezydium Copa
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj