Strona główna Informacje z regionu Informacjez regionu Dary dla Polaków na Kresach

Dary dla Polaków na Kresach

769
0

Dary dla Polaków na Kresach

W dniu 6 grudnia 2011 r. po raz drugi w tym roku Rada Wojewódzka NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Lublinie przekazała paczki żywnościowe Polakom zamieszkującym Kresy II RP (Ukrainę). Dary zostały zebrane i przekazane przez Przewodniczącą Rady Wojewódzkiej – Teresę Hałas i sekretarza – Antoniego Skurę na ręce Ks. dr Michała Bajcara – proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gródku Jagiellońskim oraz sióstr Pallotynek z Archidiecezji Lwowskiej. Przekazane produkty otrzymają polskie rodziny z miejscowości Gródek Jagielloński, Komarno, Lubień i Rudek.

 

Ofiarodawcami oprócz wielu osób prywatnych były również tradycyjnie zakłady przemysłowe z naszego regionu:
– Krajowa Spółka Cukrowa S.A. „Cukrownia Krasnystaw”,
– Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie,

– Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Zamościu,
– „Herbapol – Lublin” S. A.,
– Hurtownia Owoców i Warzyw FRUCTOS w Zamościu
– klub Radnych PiS powiatu zamojskiego.

Pragniemy ta drogą podziękować wszystkim ofiarodawcom, ludziom o dużej wrażliwości i zapewnić ich, że nasza pomoc trafia do Rodaków będących w naprawdę ciężkiej sytuacji materialnej – mówi Teresa Hałas – W tej zbiórce świątecznej udało nam się zebrać 1,5 tony produktów żywnościowych takich jak: cukier, mąka, masło, mleko w proszku, ser żółty, konserwy mięsne, herbatki, makarony, owoce i słodycze.
Mamy świadomość, że jest to kropla w morzu potrzeb, ale z roku na rok nasza akcja nabiera coraz większych rozmiarów – mówi Antoni Skura – a dla obdarowanych zawsze było najważniejsze że Polska o nich pamięta.- Wiele produktów przygotowaliśmy z myślą o najmłodszych rodakach – mówi Teresa Hałas – Na pewno Państwo rozumieją czym jest ten prezent dla dzieci na Św. Mikołaja, co on dokonuje w ich sercach, co można określić jako ciągłość polskości, siłę narodu i budowanie takimi przecież drobnymi darami przyjaznych relacji w przyszłości.

Poprzedni artykułZłota statuetka dla Ojca Rydzyka
Następny artykułWprowadzenie Stanu Wojennego w Polsce
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj