Strona główna Copa-Cogeca Stanowiska Copa-Cogeca uznała wypowiedzi ministrów rolnictwa ukazujące obawy związane z ewentualnymi cięciami w...

Copa-Cogeca uznała wypowiedzi ministrów rolnictwa ukazujące obawy związane z ewentualnymi cięciami w budżecie rolnym na 2015 rok za krok we właściwym kierunku

Copa-Cogeca z zadowoleniem przyjęła opór ministrów rolnictwa UE przed cięciami wydatków na rolnictwo w przyszłym roku. Apelowali oni o podjęcie wszelkich wysiłków na rzecz zagwarantowania odpowiednich funduszy w budżecie UE na 2015 rok na wsparcie dla rolników i spółdzielni rolniczych dotkniętych rosyjskim embargiem nałożonym na produkty rolne z UE.

Po spotkaniu z włoską prezydencją Sekretarz Generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen podkreślił: „Cieszę się, że unijni ministrowie rolnictwa sprzeciwili się wnioskowi Komisji Europejskiej w sprawie ograniczenia budżetu rolnego w 2015 r. w tym trudnym okresie. W niektórych sektorach ceny spadły nawet o 50%. Sytuacja, w której Komisja proponuje ograniczenie wydatków na rolnictwo w 2015 r. nie przyznawszy jeszcze nawet wsparcia dla unijnego sektora wieprzowiny, podczas gdy rynek rosyjski był zamknięty od stycznia, jest nie do przyjęcia.” „Zdecydowanie popieramy zamiar prezydencji, by wystosować pismo do ministrów gospodarki i finansów z apelem o nieograniczanie wsparcia dla rolników, by nie musieli ponieść podwójnych kosztów embarga. Copa-Cogeca popiera również cel komisarza Hogana, jakim jest wprowadzenie instrumentów wsparcia dla sektora, pod warunkiem uzyskania odpowiedniego finansowania. Apelujemy do kolegium komisarzy o podjęcie decyzji o przydzieleniu odpowiednich funduszy w przyszłą środę,” – dodał. Reakcja Copa-Cogeca jest związana z debatą w Komisji, Parlamencie i Radzie w komitecie pojednawczym.

Komunikat z dnia 10 listopada 2014 roku

Poprzedni artykułUroczystość poświęcenia sztandaru Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” w Białej Podlaskiej – fotogaleria
Następny artykułARiMR opublikowała ogólnopolską listę przysługiwania pomocy wnioskodawcom, którzy ubiegali się w latach 2011 – 2013 o wsparcie z działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” PROW 2007-2013