Strona główna Copa-Cogeca Stanowiska Copa-Cogeca skrytykowała pierwszy pakiet aktów delegowanych dot. reformy Wspólnej Polityki Rolnej

Copa-Cogeca skrytykowała pierwszy pakiet aktów delegowanych dot. reformy Wspólnej Polityki Rolnej

787
0

Copa-Cogeca skrytykowała pierwszy pakiet aktów delegowanych dot. reformy Wspólnej Polityki Rolnej (WPR), przyjęty w tym tygodniu przez Komisję i ostrzegła, że utrudni on rolnikom wdrażanie reformy.

 

„(…) Teraz, w aktach delegowanych, Komisja wykracza poza pakiet kompromisowy uzgodniony w lecie ubiegłego roku. Szczególnie niepokoi nas aspekt wdrażania obszarów proekologicznych w ramach reformy. Restrykcyjne zasady sadzenia roślin wiążących azot oraz ścisłe ograniczenia co do metod upraw stosowanych na obszarach proekologicznych zmuszą rolników do podejmowania decyzji o wyłączeniu gruntów z produkcji.” – czytamy w komunikacie.


Komunikat z dnia 14 marca 2014 r. (pdf)

Poprzedni artykułNa temat protestów rolników – producentów trzody chlewnej w audycji "Za a nawet przeciw."
Następny artykułAfera w rolnictwie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj