Strona główna Nowości Nowości Copa-Cogeca apeluje o uruchomienie nowego programu w 2015 r. dla sektorów dotkniętych...

Copa-Cogeca apeluje o uruchomienie nowego programu w 2015 r. dla sektorów dotkniętych rosyjskim embargiem

640
0
Copa-Cogeca apeluje o uruchomienie nowego programu w 2015 r. dla sektorów dotkniętych rosyjskim embargiem

W dniu 31 października 2014 roku, m.in. z uwzględnieniem sugestii i wniosków składanych przez Przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność” Jerzego Chróścikowskiego podczas posiedzenia Prezydencji Copa w dniu 30 października 2014 roku, Copa Cogeca wystosowała do Przewodniczącego KE Jeana Claude’a Junckera apel o przyznanie dodatkowych środków finansowych w 2015 roku na mechanizmy, które zapobiegną załamaniu sektorów dotkniętych rosyjskim embargiem.

Copa-Cogeca apelowała o przyznanie dodatkowego wsparcia spoza budżetu WPR na sfinansowanie ukierunkowanych instrumentów, gdyż spór ten jest konfliktem politycznym i to nie rolnicy i spółdzielnie rolnicze jemu zawiniły.(Podkreślał to Przewodniczący Jerzy Chróścikowski m.in. w pismach kierowanych do Komisarza Daciana Ciolosa oraz wspólnym piśmie kierowanym przez polskie organizacje rolnicze do szefów głównych instytucji europejskich). Copa-Cogeca podkreśliła, że trzeba przyznać odpowiednie zasoby w budżecie UE na 2015 r. na sfinansowanie tego bezprecedensowego kryzysu, który tak silnie uderzył w unijny sektor rolny.

Komunikat prasowy Copa Cogeca z dnia 31 października 2014 rokupobierz PDF

Poprzedni artykułProjekt rozporządzenia MRiRW w sprawie współczynnika przydziału kwot indywidualnych z krajowej rezerwy przeznaczonej dla dostawców hurtowych w roku kwotowym 2014/2015
Następny artykułProtest sadowników na ulicach Warszawy – komentarz Przewodniczącego Jerzego Chróścikowskiego w Polsat News
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj