Strona główna test BERAS Implementation Modelowe gospodarstwo ,,BERAS''

Modelowe gospodarstwo ,,BERAS''

1024
0

24 marca 2012 roku w gospodarstwie Tomasza Obszańskiego w Tarnogrodzie odbyło spotkanie pt. „Modelowe gospodarstwo BERAS”  zorganizowane przez NSZZ RI „Solidarność” w ramach realizacji projektu BERAS Implementation.


 

Zebranie miało na celu prezentację modelowego gospodarstwa ekologicznego. Wzięli w nim udział parlamentarzyści: senator Jerzy Chróśćikowski, senator Stanisław Gogacz, poseł Kazimierz Gołojuch, Michał Rzytki – przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa, Eugeniusz Stróż – Wójt Gminy Tarnogród, Agnieszka Wolska-Bocheńska – Dyrektor Biura Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego, Stefan Krauz – kierownik Zespołu Doradztwa Rolniczego w Biłgoraju oraz rolnicy.

Spotkanie otworzył Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski. Po uroczystym powitaniu omówił cele i założenia realizowanego przez NSZZ RI „Solidarność” projektu BERAS Implementation.

Tomasz Obszański przedstawił zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego. Zilustrował działalność własnego gospodarstwa – jego zalety i wady.

Głos zabrał również Michał Rzytki – Naczelnik Wydziału Rolnictwa Ekologicznego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przedstawił informacje o rozwoju ekologicznym i zdrowej żywności. Udzielał odpowiedzi na pytania dotyczące kontroli i znakowania żywności ekologicznej.

W dalszej części uczestnicy zwiedzili gospodarstwo Tomasza Obszańskiego. Skupiono się zwłaszcza na olejarnii, w której tłoczone są oleje z roślin ekologicznych oraz pola uprawne. Uczestnicy udali się na teren powstającego w Tarnogrodzie zakładu przetwórczo-produkcyjnego wraz z kompleksem magazynowym. W nim planuje się przetwarzanie owoców i warzyw pochodzących z produkcji ekologicznej.

Podczas poczęstunku na zwieńczenie konferencji dokonano wymiany refleksji ze spotkania. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułKomunikat prasowy COPA COGECA – prawo sadzenia wina w UE
Następny artykułBlisko milion ha zbóż nie przezimowało
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj