Strona główna Aktualności Aktywni dolnośląscy Związkowcy

Aktywni dolnośląscy Związkowcy

720
0

Struktury NSZZ RI ,,Solidarność’’ powiatów woj. dolnośląskiego (Polkowicki, Legnicki, Lubiński i Jaworski) podjęły inicjatywę reprezentowania Związku na obchodach uchwalenia Konstytucji 3 maja w Legnicy. Po Mszy św. odbył się wielki marsz  w obronie wolności mediów i telewizji „Trwam”.

Mszę Świętą w legnickiej Katedrze odprawił J.E. Ks. Biskup Stefan Cichy – Ordynariusz Diecezji. Przedstawiciele NSZZ RI Solidarność mieli zaszczyt reprezentować Związek w poczcie sztandarowym z historycznym sztandarem NSZZ Rolników Indywidualnych byłego woj. legnickiego z 1989 roku. Marsz wyruszył z Placu Katedralnego.

W legnickim marszu wzięło udział ok. 3 tysiące osób. Pomysłodawczyni akcji , senator PiS Dorota Chudowska (PiS) oraz jej organizatorzy nie spodziewali się aż takiej ogromnej frekwencji. W Legnicy obecni byli ludzie zwłaszcza z regionu Dolnego Śląska. Swoją aktywnością wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec decyzji KRRiT o odmowie przyznania Telewizji TRWAM miejsca na multipleksie.

{phocagallery view=category|categoryid=9|limitcount=0}

Poprzedni artykułApel do rolników
Następny artykuł,,Wolność stale trzeba zdobywać!”
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj