Strona główna Copa-Cogeca Stanowiska Łańcuch Żywnościowy: stosunki handlowe między przedsiębiorstwami (B2b) I Nph. Aktualna sytuacja

Łańcuch Żywnościowy: stosunki handlowe między przedsiębiorstwami (B2b) I Nph. Aktualna sytuacja

1096
0

Copa-Cogeca prowadziła dyskusje na temat funkcjonowania łańcucha żywnościowego i problemów z nim związanych od początku 2005 r. Pierwsze stanowisko w tej sprawie przyjęto w 2007 r. Znalazł się w nim wykaz elementów, które mogą doprowadzić do przywrócenia równowagi sił w łańcuchu żywnościowym.

 

Między innymi, Copa-Cogeca apelowała o „(…) samoregulację ukształtowaną przez wytyczne reglamentacji (…)”1. Wykaz ten następnie uzupełniono o „Niewyczerpującą listę praktyk handlowych oraz (potencjalnie) nieuczciwych warunków umownych i nadużyć”2, w której Copa- Cogeca nawoływała do rozszerzenia dyrektywy w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych, tak by obejmowała ona cały łańcuch żywnościowy na poziomie B2B.

Łańcuch Żywnościowy: stosunki handlowe między przedsiębiorstwami (B2b) I Nph. Aktualna sytuacja – pobierz PDF

Poprzedni artykułPołowiczny sukces wędliniarzy
Następny artykułNowe szacunki dotyczące zbóż w UE-28 na rok gospodarczy 2014/15
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj