Strona główna Aktualności 77.dniowy protest rolników w Szczecinie – 10.rocznica wydarzeń

77.dniowy protest rolników w Szczecinie – 10.rocznica wydarzeń

399
0
W dniu 5 grudnia 2022 w Szczecinie zainaugurowano obchody 10. rocznicy 77.dniowego protestu rolników z przełomu 2012/2013 r. w obronie polskiej ziemi. 
W uroczystościach uczestniczył Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Tomasz Obszański. Uroczystości zostały objęte honorowym patronatem prezydent RP Andrzej Duda.
Obchody odbywają się pod hasłem: „#77 DNI – obchody 10. rocznicy 77-dniowego PROTESTU ROLNIKÓW w SZCZECINIE”. Protest trwał 77.dni więc na tyle samo dni zaplanowano, w 10. rocznicę wydarzeń, cykl spotkań dotyczących przyszłości rodzinnych gospodarstw rolnych w Zachodniopomorskiem.
Uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów przed Aniołem Wolności na placu Solidarności, po którym na odbyła się „odprawa”. Rolnicy zorganizowali też wystawę na Wałach Chrobrego, gdzie także podobnie jak w roku 2012 stanęły koksowniki.
Na płocie przy ul. Szczerbcowej odsłonięto także wystawę pn. „Droga Solidarności” ukazującą walkę rolników o przyszłość swoich gospodarstw w latach od 1990 do 2015 r. Wystawa jest częścią projektu HISTORIA OPOWIEDZIANA NA PŁOCIE realizowanego przez Stowarzyszenie Praca na Roli.
Następnie w Urzędzie Wojewódzkim, odbyła się pierwsza z szeregu zaplanowanych konferencja rocznicowa, dotycząca także aktualnych problemów w polskim rolnictwie i sposobach ich rozwiązywania.
Poprzedni artykuł40. lecie Duszpasterstwa Rolników
Następny artykułPrezydium NSZZ RI „Solidarność” : pogotowie strajkowe i protest w dniu 17 stycznia w związku z sytuacją w rolnictwie i niekontrolowanym napływem zbóż z Ukrainy
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj