Strona główna Nowości Nowości 45 tys. odpowiedzi na ankietę ws. rolnictwa ekologicznego

45 tys. odpowiedzi na ankietę ws. rolnictwa ekologicznego

670
0

Ankietę na temat przyszłości rolnictwa ekologicznego w Europie, zamieszczoną przez KE w połowie stycznia, a zakończoną wczoraj, wypełniło 45 tys. respondentów.

96 proc. wszystkich ankiet pochodzi od obywateli UE . Resztę stanowią odpowiedzi stowarzyszeń, władz publicznych, czy zainteresowanych spółek. Jak podała KE wszystkie odpowiedzi będą teraz analizowane, aby wzbogacić aktualnie trwający przegląd ram politycznych i prawnych dla rolnictwa ekologicznego w Europie w ciągu najbliższych lat. Skalę odzewu obywateli na ankietę, unijny komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich określił jako sukces.
– Pokazuje to, że że obywatele mają wysokie oczekiwania dotyczące rolnictwa ekologicznego. Sektor ten jest obecnie na rozdrożu i stoi w obliczu ważnych decyzji rzutujących na przyszłość . Obywatele coraz częściej postrzegają rolnictwo ekologiczne jako punkt odniesienia dla zrównoważonej produkcji, a to zapewnia realne możliwości rozwoju tego sektora . Wyzwaniem będzie zaspokojenie popytu bez utraty wartości sektora , czy obniżenia standardów, przy jednoczesnym wzmacnianiu więzi i zaufania konsumentów – powiedział Ciolos, otwierając posiedzenie grupy doradczej w zakresie rolnictwa ekologicznego.

Poprzedni artykułPosiedzenie Senackiej Komisji Rolnictwa nt. informacji NIK w sprawie sprzedaży ziemi
Następny artykułRuszyła nowa runda rozmów w sprawie KSC
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj