Strona główna Aktualności 25 rocznica pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Tarnowa

25 rocznica pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Tarnowa

570
0

W najbliższą niedzielę, 12 czerwca mija 25 lat od ostatniej pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Tarnowa. Trwają intensywne przygotowania do uczczenia tego wielkiego wydarzenia. W centrum miasta zawisną duże plakaty z hasłem „Zapisane w sercu. To już 25 lat” wraz z archiwalnymi zdjęciami z pobytu Papieża w Tarnowie. Odbędzie się również uroczysta Msza Św. upamiętniająca wizytę Jana Pawła II. Jak wyglądały przygotowania do przyjazdu Papieża w Tarnowie, jak zareagował na widok swojego pomnika przy tarnowskiej katedrze i jak po 25 latach wierni wspominają papieską Mszę Św. i beatyfikację  Karoliny Kózkówny – o tym można usłyszeć dzięki audycji specjalnej „Zapisane w sercu. To już 25 lat” przygotowanej przez Radio RDN Małopolska. Audycje są emitowane przed 9.00, 12.00 i 15.00, a powtarzane przed 18.00 i po 20.00.

W programie obchodów przewiduje się Msze św., koncerty, nocne czuwanie oraz spotkanie młodzieży z całej Polski. Nie zabraknie wspólnego kibicowania podczas inauguracji Euro 2012. Gośćmi uroczystości będą Prymas Polski abp Józef Kowalczyk i kard. Stanisław Dziwisz metropolita krakowski. Obchody trwać będą od 8 – 10 czerwca w Tarnowie, Zabawie i Wał – Rudzie. W niedzielę, 12 czerwca o godz. 10.30 odbędzie się Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza – dziękczynienie za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikację Karoliny Kózkówny.

Poprzedni artykułPomoc na zalesianie – nabór wniosków rozpoczęty
Następny artykułKOMUNIKAT
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj