Strona główna Nowości Nowości 15 lutego br. Parlament Europejski zaakceptował rozwiązanie dotyczące kontynuacji programu dystrybucji żywności...

15 lutego br. Parlament Europejski zaakceptował rozwiązanie dotyczące kontynuacji programu dystrybucji żywności spośród najbardziej potrzebujących.

614
0

Podczas rozmów w tej sprawie podkreślano, iż osoby o niskich dochodach korzystających z programu dystrybucji są najbardziej dotknięte kryzysem, który opanował kraje europejskie. Szacuje się, że dla Polski w roku bieżącym i kolejnym przeznaczone jest 200 mln euro. Z unijnego programu korzystają obecnie głównie osoby bezrobotne, starsze, bezdomni, a także rodziny wielodzietne i rodzice samotnie wychowujący dzieci.
Propozycja wprowadzenia współfinansowania z budżetów krajowych została odrzucona. Spośród obecnych na spotkaniu padły słowa, że mogłoby to ograniczyć, lub nawet wykluczyć niektóre państwa z udziału w tym programie. Dotyczyłoby to zwłaszcza tych państw, w których dochód na mieszkańca jest niski, a dodatkowo występują problemy budżetowe.

 

Poprzedni artykułProblem polskich hodowców jaj
Następny artykułStruktury NSZZ Rolników Indywidualnych ,,Solidarność" w Zakliczynie zostały odnowione
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj