Strona główna Aktualności 1,35 mln złożonych wniosków o dopłaty bezpośrednie

1,35 mln złożonych wniosków o dopłaty bezpośrednie

666
0

Powołując się na dane Departamentu Komunikacji Społecznej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wynika, że 1 mln 350 tys. rolników złożyło w tym roku wnioski o dopłaty bezpośrednie. Wnioski można było składać w terminie od 15 marca -15 maja 2013 roku. Wypłaty tych płatności rozpoczną się 1 grudnia br. Pula na dopłaty bezpośrednie za 2013 r. wynosi ok. 3,5 mld euro. W ubiegłym roku do Agencji wpłynęło 1 mln 360 tys. wniosków.

Rolnicy najczęściej składają wnioski osobiście do biur powiatowych ARiMR. Dużo rzadziej dokumenty wysyłane są pocztą. Istniała również możliwość składania wniosków przez Internet. W tym roku tylko ok. 2 tys. rolników zdecydowało się o przekazanie formularza drogą elektroniczną.

Ci, którzy do tej pory nie zdążyli złożyć wniosków, mogą je jeszcze dostarczyć do 10 czerwca br.. Niestety – za każdy dzień zwłoki dopłata będzie obniżona o 1 proc. W ubiegłym roku po terminie wpłynęło 24,8 tys. wniosków.

ARiMR przypomina, że do złożonego już wniosku, bez żadnych sankcji finansowych, do końca maja można wprowadzać zmiany.

Dopłata za 2012 r. dla rolników uprawiających zboża wynosiła ok. 945 zł za hektar. Wysokość dopłaty w tym roku zależy od kursu przeliczeniowego euro/złoty. Zostanie on ogłoszony pod koniec września przez Europejski Bank Centralny.

 

 

 

Poprzedni artykułKomunikat prasowy
Następny artykułRolnicy bez pomocy po nawałnicy
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj