Strona główna Aktualności Zmarł Witold Ciereszko

Zmarł Witold Ciereszko

1348
0

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 67 lat zmarł nasz Kolega Witold Ciereszko – wieloletni działacz NSZZ RI „Solidarność” z województwa warmińsko-mazurskiego.

Po ukończeniu szkoły średniej zaczął pracę w Energetyce, założył własną firmę oraz prowadził gospodarstwo rolne. Na początku lat 80-tych zaangażował się w działalność opozycyjną, był wiceprzewodniczącym komisji zakładowej koła Solidarności w Gospodarce Komunalnej w Morągu. W roku 1981 zaangażował się w działalność Solidarności Rolniczej, pełnił funkcje na różnych szczeblach struktur związkowych, od koła na wsi do członka Rady Krajowej. Angażował się w działalność społeczną na rzecz wsi i społeczności wiejskiej.

W 2016 roku za zasługi dla rozwoju polskiego rolnictwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju, za osiągnięcia w pracy społecznej i związkowej został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 11 września br. o godz. 12:00 w PARAFII PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO w Miłakowie, k.Morąga (ul. M. Kopernika 3, 14-310  Miłakowo)

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here