Strona główna Aktualności
728
0
solidarnosc

SZANOWNI PAŃSTWO,
DROGIE KOLEŻANKI I KOLEDZY ZWIĄZKOWCY NSZZ RI „Solidarność”

Dzisiaj, 12 maja przypada 39 rocznica rejestracji Naszego Związku.
Rocznica, z której jesteśmy Dumni… bo to historia pisana wolą wyboru i walki o wolne prawa rolników w Polsce.

Z uwagi na okoliczności epidemiologiczne i z tym związane przepisy, w tym ważnym dla nas dniu nie możemy wspólnie świętować.
Dlatego z wielką przyjemnością pragnę tą drogą wszystkich Państwa pozdrowić i podziękować za waszą społeczną pracę w budowaniu związkowych struktur i osobistego zaangażowania na rzecz rozwoju gospodarstw rodzinnych w Polsce.
Dziękuję naszym kolegom, którzy przez te wszystkie lata kierowali strukturą związkową na wszystkich szczeblach władzy… dziękuję sympatykom związku.

Bardzo serdecznie dziękuję za współpracę Sekretariatowi Duszpasterstwa Rolników, Przedstawicielom władz Rządowych i Samorządowych i tym wszystkim, którzy na przestrzeni tych lat wspierali nas w naszych statutowych działaniach.

Ale nie sposób… nie pochylić się nad rolą tych działaczy… których już dzisiaj nie ma wśród nas, a którzy zostawili nam jako piękną pamiątkę swój osobisty związkowy dorobek.
W dniu takim jak ten wspomnienie ich osobowości jest nad wyraz szczególnie wymowne i czułe.

Z wyrazami należnego szacunku i nadziei na dzisiaj… jutro…zawsze.

Teresa Hałas
Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”

Teresa Hałas
Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”

Poprzedni artykuł„Kierunki działań osłonowych w związku z obecną sytuacją w rolnictwie” – postulaty Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w związku z obecną sytuacją w rolnictwie przekazane Prezydentowi, Premierowi i Ministrowi Rolnictwa
Następny artykułWniosek NSZZ RI „Solidarność” w sprawie zwolnienia rolników z kosztów testów na COVID-19 u pracowników sezonowych z zagranicy
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj